Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Esame vedę 10 metų, tuokėmės mylėdami vienas kitą ( man 37, jam 40 metų- taigi esame ne vaikėzai). Visko buvo per tą laiką. Ir pykomės, ir taikėmės. Bet pastaruoju metu beveik kiekvienas barnis baigiasi vos ne skyrybų pareiškimais. Vyras man nuolat kartoja, kad nebemato ateities. Paklausiu ar mane myli – visada (net ir didžiausio barnio metu) sako, kad taip. Paskutinis konfliktas, ko gero taps principų karu ir tikrai baigsis skyrybomis , nors iš tikro nė vienas to nenorime. Prieš kokius 3 metus turėjau LPL ligą, kadangi jokio kito vyriškio savo gyvenime nesu turėjusi, todėl visi įtarimai krito ant mano vyro. Jis man prisiekinėjo, kad nebuvo man neištikimas. Kadangi nelabai įsivaizduoju gyvenimo be jo, nutariau savyje užgniaužti pyktį, nuoskaudą ir tuo patikėti. Bet visgi iš širdies to išmesti nepavyko, todėl kartais iš kai kurių faktų, jo pasakymų ar elgesio iškyla abejonės jo ištikimybės. Va kad ir vakar – pavežė jis savo bendradarbę namo (beje, jauną, simpatišką , kurios vardą dažnokai minėdavo, ji visad būdavo bendradarbių vakarėliuose). Pasuko tiesiai prie jos namo. Aš nieko negalvodama jo paklausiau “ iš kur žinai, kur ji gyvena?”. Iškart sulaukiau melagingo atsakymo – “taigi mes kartu buvom ją jau vežę namo “. Pamelavo. Aš į tą kiemą važiavau pirmą kartą. Kodėl melavo – ar kad išties yra kaltas, ar norėdamas išvengti tolimesnio aiškinimosi ( tikrai jokiais persekiojimais aš jo nekankinu, neklausinėju , nešnipinėju specialiai). Kai namuose paklausiau dar kartą – iš kur jis žinojo kelią , baisiai susinervino, vos ne keiktis pradėjo. Gal aš išties nesveikai įtariau? Gal čia tikrai bėda manyje? Gal vyras teisus, sakydamas, kad nemato su manim ateities? Gal aš tikrai per daug jų myliu ir bijau prarasti? Gal manoji meilė turi būti akla ? Beje mūsų konfliktas “tokiu klausimu“ pirmas, anksčiau pykdavomės dėl įvairių kitų dalykų. Aš nuoširdžiai sakau, kad tikiu vyro ištikimybe, tik vakar kažkoks kirminas “įsisuko”. Kiap sakoma- ”doveriaj , no proveriaj”. Aš nebežinau, kaip man elgtis, gal man reikia bet kokiais būdais vengti konfliktų , nusileisti jam visur ir visada, pritarti jo nuomonei ir niekada nereikšti savosios ( nes jis visada susinervina, kai jam paprieštarauju ar “patraukiu per dantį”)? Aš jį tikrai myliu ir noriu kartu gyventi tik dėl to kad myliu , nes materialiai tikrai galėčiau gyventi kartu su dukra be jo pakankamai neblogai. Žinoma būtų sunkiau, bet esu pakankamai organizuota, neprapulčiau. Man tikrai reikia, kad kas iš šalies įvertintų mano mintis, pasakytų kaip man atsikratyti to nelemto nepasitikėjimo šleifo, o gal tikrai verta skirtis? Esu labai pasimetusi- skirtis tikrai nenoriu, bet būti mazgote – taip pat…
Laba diena,

Pasakojate apie nuoskaudą, atsiradusią dėl galimos vyro neištikimybės, apie stiprėjančią įtampą santykiuose, bandote pasakyti sau, o tuo pačiu ir bijote pripažinti, jog šeimoje santykiai yra.
Neištikimybė yra ilgos grandinės dalis. Dar prieš ją dažniausiai atsiranda nepakantumas, nusivylimas, nuobodulys, prarandama pagarba. Rašote, jog pastaruoju metu pasigirsta grasinimai palikti vienam kitą, vis kartojamas žodis „skyrybos“. Būkite atsargi: tokia programa tarsi “apsigyvena” jumyse, ir ji anksčiau ar vėliau gali būti įgyvendinta, arba pasireikšti kaip neištikimybė.

Turėtumėte suprasti, jog vienintelis santuokinės neištikimybės faktas (jeigu tai buvo prieš tris metus) dar nereiškia, jog vyras apskritai jums neištikimas. Daugelis porų pergyvena neištikimybės epizodus ir išlaiko šeimą, išsaugo pakankamai gerus santykius. Kartais nuo to jie tik sutvirtėja. Liaudies išmintis byloja – baisu ne tai, kad išdavė, o tai, kad to nepavyksta pamiršti: nepamiršo, neatleido, emocinis prieraišumas palaipsniui tirpo ir nyko.

Susimąstote, kodėl vyras buvo ar galėtų būti jums neištikimas. Klausiate savęs, galbūt priežastis slypi jumyse? Santuokinė neištikimybė – dažniausiai santykių harmonijos trūkumo rezultatas. Pagaliau, ką reiškia vyro žodžiai, jog nemato ateities? Gal jam namuose blogai – bet kokiu aspektu, psichologiniu ar seksualiniu, gal vyras nepatenkintas savo šeimyniniu gyvenimu. Kai kurie vyrai tokioje situacijoje pas kitą moterį ieško dvasinės šilumos, meilės, rūpesčio, bendravimo, supratimo. Pavydo scenos, priekaištai, pasiaiškinimai kuris kurį myli gali tik paspartinti paguodos paieškas.
Jūsų vyrui keturiasdešimt. Tai – kritinis vyrų amžius. Šiame amžiuje vyksta hormoniniai vyrų organizmo persitvarkymai. Tai taip pat gali įtakoti jūsų vyro nuotaikas, elgesį, seksualinius poreikius.
Tad, labai svarbu, kad atvirai kalbėtumėtės apie iškylančius sunkumus (apie savo seksualinį gyvenimą taip pat). Įsisukus į barnius ir darbų rutiną, vargu ar pavyks skirti vienas kitam laiko ir dėmesio, šilumos ir švelnumo. Pagalvokite apie galimybę abiem apsilankyti pas psichologą.
Svarbu gerbti vienam kitą ir krizių metu ir pabandyti dviese spręsti iškylančias problemas. Kartu pragyventas dešimtmetis rodo, kad judviem ne kartą pavyko sunkumus įveikti.

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė