Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Labas vakaras,turime dukrą 15 m.Nuo pat mažutės ,dar darželyje buvo juokais vadinama "miegančioji gražuolytė",nes viską daro labai kruopščiai ir lėtai.Paskutinė susideda žaisliu- kus,paskutinė apsirengia ir t.t.Esu pastebėjusi ,kad viską turi daryti kaip yra susiplanavusi ,priešingu atveju pasimeta .Blogai sekasi daryti kelis darbus iš karto.Pav:skaityti ir įsiminti.Geriau įsimena istoriją ar liet.literatūros užduotis kai kas nors skaito ,o ji klauso .Jeigu mokosi eilėraštį mintinai ,sukeičia žodžius ,aš ją pataisau ,bet kartodama iš naujo vėl juos sukeičia,vėliau ir pati juokiasi ,kad jai taip gaunasi.Šiaip yra normalus vaikas ,gera,pavyzdinga ,jautri ir be galo tvarkinga ,sakyčiau pedantė .Mokosi 8 kl.Kadangi nenori būti blogesnė už savo klasės draugus ,stengiasi mokytis. Jeigu mokytojai suteikia galimybę ,gavus blogesnį pažymį pav.6,7 išsitasyti ,visada taisosi.Iki 8 kl.paėmus visų dalykų pažymius vidurkis būdavo apie 8 .Aš matau ,kad šiais metais jai yra labai sunku ir man jos gaila ,nes nežinau kaip jai padėti. Pati didžiausia jos problema yra anglų kalba ir laiko neturėjimas .Be mokslo ji dar lanko šokių repetici- jas.Nenorėčiau ,kad ji atsisakytų šokių,nes kaip esu pastebėjusi ji yra linkusi prie meno,svojotoja ir romantikė ,gal gyvenime jai tai praverstų .Kadangi ji pradėjusi lankyti pirmą klasę pateko į klasę,kurioje mokėsi stiprūs mokiniai,tėvelių pagei- davimu anglų kalbos pradėjo mokytis nuo antros kl. Vargom su lietuvių,o ką bekalbėti apie anglų,kai šeimoje niekas nesimokęs anglų kalbos.Todėl su lyg metais einasi vis sunkiau ir sunkiau.Ankstesnėse klasėse turėjome kaimynę mergaitę,kuri jai truputį padėdavo,dabar ji pati abiturientėir neturi kada.Aš matau kaip mano mergaitė vis dažniau verkia,jeigu ansčiau nepraleisdavo pamokų,nes niekados nemeluoja ,tai dabar vis dažniau manęs prašo leidi- mo neiti į anglų pamoką,nes nemoka paruošti anglų namų darbų ir tiesiog bijo anglų kalbos pamokos. Prieš keletą metų esame buvusios Klaipėdoje/nepamenu tikslaus pav.istaigos/kur buvo palengvinta anglų kl.mokymosi programa.Šiuo metu tenai važiuoti ji griežtai atsisako.Manau nenori išsiskirti iš kitų klasės draugų.Samdyti anglų kalbos mokytoją neturime lėšų,o dukra ir laisvo laiko,nors aš ir pykstu,bet gulasi ji vakare tik apie 23val,nes jai niekaip neišeina anksčiau susiruošti ,kadangi jos ir šlepetės prie lovos turi būti padėtos vos ne milimetro tikslumu .Nežinau ką rekėtų daryti ir bijau ,kad ji gaudama vis blogesnius pažymius neprarastų noro mokytis .Gal ką nors patarsite.Dėkoju.
Sveiki.
Jūs gražiai ir supratingai aprašėte savo dukros mokyklinę ir šiek tiek gyvenimišką situaciją, bandydama įsijausti ir priimti ją tokią , kokia yra. Tai teisinga pozicija. Ta linkme judėti būtų naudinga ir mergaitei. Daug psichologinių ir socialinių problemų kyla, kai nenorime ar tiesiog neišeina objektyviai save įvertinti, atitinkamai iš savęs reikalauti, nelaužyti, nepertemti. Juk žmogaus laimė ir vertė ne tik pažymiai ar specialybė.

Kruopštus tvarkymasis, pasirengimas gali pasireikšti esant tam tikrom asmeninėm charakteristikom, aukštesniam vidiniam nerimui, neužtikrintumui, nesaugumui.

Mokymosi stilių gali įtakoti objektyvūs pažintinės veiklos savitumai (pvz. atminties, suvokimo). Tikėtina, kad prieš tai aptarti ypatumai didina mokymosi laiko sąnaudas, nuovargį, paskui vengimą, traukimąsi iš sunkios situacijos. Viską apsunkina ir jaunatviškas poreikis būti “kaip kiti”, o ne savimi. Būtų palanku, kad mergaitė plačiau pažvelgtų į savo mokymosi veiklą, visą gyvenimišką situaciją, labiau sustodama ties gerai besisekančiais dalykais, veikla, stipriais asmenybės momentais, gal būt pasvarstytų kiek jai iš gyvenimo reikia mažiausiai, kad jau jaustųsi gerai. Gal kažkiek pakeistų mokymosi stilių. Tai nėra paprasta. Gal būt su psichologu būtų lengviau. Galite kreiptis telefonu 46 34 09 44, Klaipėda

Psichologė Ina Vasiulienė2008©Violeta Gudaitė