Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Sveiki,man 21 metai, nera meneio kaip istekejau,jau 6 menesiai kaip esu nescia, su vyru darugavome 3 metus is ju 2 kaip gyvename kartu.Visada maniau kad tai mano apts geriausias nuostabiausias istikimiausias protingiausias vyras, kuris mane myli nemaziau negu as,tikrai buvome laimingi, na nezinau ir dabar gal but laiminga,vestuves buvo nuostabios, tik pastebejau vestuviu vakara kad kazkas negerai su mano vyru, akys uzverktos,liudnas, poto norejo nakti vaziuoti nakvoti pas mama ir mane palikti, bet galvojau gal stresas, gal tos vestuves paveike, visada labai atvirai kalbedavomes apie jausmus,apie gyvenima kartu, visad asake kad mane labai myli nori mane vesti nori musu vaikelio, bet kita ryta vestuviu jis man pasake kad myli mane myli musu busima vaikeli ir dar kai, o tas dar kai kas tai kita moteris-bendradarbe, kuri ji myli jau irgi labai senai tik niekad nesake o jis preis pat vestuves pajuto kad irgi ja myli, o kaip teigia dabar sako kad maes nemyli, gerbia kaip moteri kaip drauge kaip musu busimu vaiku mama.as negaliu suprasti kodel taip atsitiko kaip myledamas mane galejo pamilti kita,nebesako man myliu, bet gyvenam normalu toliau seimynini gyvenima,apkabina, aisku nebe toks kaip anksciau, nebe sako graziu zodziu, nebeprisiglaudzia kaip prisiglausdavo anksciau.grista velai zinau kad us ja suistikineja, susiskambina, ji visada raso jam, baisu, skaityti tuos sms,kur ji sako kad ji myli ir jis jai prisipazysta mylis.sako manes nepaliks, bet ir jos negali palikti, negali jos skaudinti, o sakau mane gali skaudinti, kur tada ta meile kur mane mylejai.nezinau kaip man elgtis ir ka daryti, jauciuosi blogai, nes laukiuosi, negaliu toleruoti jo tokiu santykiu, noriu kad jis ja paliktu, gal nebus taip kaip ansciau bet as ji myliu ir noriu ji padaryti laiminga, noriu seimos, kuria patys kureme.sakau jam kad kovosiu del jo nepaleisiu, bet kartais norisi susikrauti daiktus ir begti kur akys mato, bet negaliu jo palikti, per daug myliu per daug pripratau.ji ir as skirtingos labai, as tokia karstesnio budo ji rami tokia, bet ne tame sesme as nebe zinai ka man daryti ir kaip man susigrazinti, vis noriu pas ja nuvaziuoti paprasyti kad ji neiskirtu seimos, nezinau ar gerai padarysciau, prasau patarkite man,.
Labas,
Jaučiu Jūsų liūdesį, apmaudą, nusivylimą. Tuo pačiu ir baimę dėl ateities, santykių, dėl šeimos.
Jaučiatės labai įskaudinta, išduota. Tai suprantami ir natūralūs jausmai šioje situacijoje. Suprantu, kad esate pasimetusi savo jausmuose, kartais jie prieštarauja vienas kitam. Tad vienu metu norite išsaugoti šeimą, santykius, kitu – pabėgti nuo sunkumų. Nutiko tai ko nesitikėjote – Jūsų vyro gyvenime atsirado kita moteris. Kaip supratau, Jūsų vyras pasielgė sąžiningai ir atvirai pats papasakojo Jums apie santykius su kita moterimi. Panašu, kad šiuo metu ir jis pasimetęs savo jausmuose, sutrikęs. Dabar Jūs bent jau žinote kodėl pasikeitė judviejų santykiai, kame atšalimo priežastys. Rašote, jog galvojate “kaip susigražinti”. Susigražinti ką – vyrą, meilę, tokius santykius, kokie buvo ? Atsakykite pati sau į šį klausimą. Turbūt sutiksite, kad tam, kad susigražinti, nepakanka vieno žodžio ar pokalbio, nepadeda ir draudimai ar prasymai kai kalbama apie jausmus vieno kitam. Kaip suprantu, pagalvojate apie pokalbį su ta moterimi.
Viena vertus, toks Jūsų sprendimas pasikalbėti ir paprašyti nutraukti užsimezgusius santykius su Jūsų vyru jums atrodo priimtinas, turite vilties, kad šis pokalbis padės išsaugoti šeimą. Kita vertus, kyla abejonės – kaip gali tą padaryti pašalinis žmogus? Gal verčiau suteikite sau ir savo vyrui galimybę spręsti dabartinę situaciją šeimoje, aptarti ko tikitės vienas iš kito ateityje, ką jaučiate ir reiškiate vienas kitam. Tokiu atveju, judviem su vyru derėtų išsikalbėti. Rašėte, kad anksčiau dažnai ir atvirai kalbėdavotės. Kas dabar trukdo pasinaudoti šią Jūsų santykių stiprybe? Sprendimą dėl santykių ir šeimos ateities turėtų priimti du žmonės. Juolabiau, kai laukiatės vaikelio. Dažnai drauge išgyventi sunkumai sustiprina santykius. Kad ir kaip susiklostys judviejų santykiai, liksite sąžiningi vienas kito atžvilgiu.

Noriu pasakyti, kad sunkumus galima išgyventi lengviau kai šnekamės apie juos, dalinamės jausmais. Leiskite sau pabūti su šiais jausmais, leiskite sau kalbėti apie tai, kas skauda ir verkti kai to norisi . Skatinčiau Jus šiais jausmais pasidalinti ir su žmogumi, kuriuo pasitikite. arba paskambinti mums į Vilties liniją 8-800 60700, jei tokio žmogaus nėra.
Saugokite save ir savo vaikelį. Šiuo metu tai yra svarbiausia. Stiprybės Jums.

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė