Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Esu 33 metų. vytui - 34. Susituokę esam beveik 16 metų. Auginam 14-os metų dukrą. Tekėjau iš didžiulės meilės. Esu ištikima savo vyrui, jis tebėra man pirmoji meilė, deja, suteikianti daug skausmo. Prieš 2 mėnesius vyras išėjo iš namų. Pasakė, kad nori pradėti kitokį gyvenimą, jam nusibodo veidmainiauti. Kas keisčiausia, kad jis manęs nekaltina, man kaip žmonai, jo vaiko motinai, pagaliau, kaip moteriai, jokių priekaištų neturi. Vyras sako, kad taip susiklostė situacija. Jis išėjo, tačiau lankydavo kasdien mus su dukra. Tebelanko ir dabar. Pasakoja, kad susigadino ne tik sau gyvenimą, bet ir kitiems, kad pasielgė neapgalvotai. Nesutaria su savo sugyventine. Pasiilgo namų, dukros (ją begalo myli), net - šuns. Jam sunku. Jis pasimetęs, nežino, ko pats nori. Aš, pasak jo, esu verta didžiulės jo pagarbos, jis manimi didžiuojasi kaip moterimi, nes esu protinga, susivaldanti, žinanti savo vertę. Bet aš manau priešingai, nes nuo gerų žmonų vyrai nebėga. Vadinasi, kad kažkas manyje yra blogai. Klausantis jo kalbų man darosi taip sunku, nes tie jo žodžiai drasko man širdį. Aš suprantu, kad negaliu skubinti įvykių, daryti spaudimą jo apsisprendimui. Tačiau taip toliau gyventi nebeturiu jėgų. Aš pavargau jo laukti. Pavargau darbe vaidinti, kad man viskas gerai (o dirbu protinį įtemptą darbą). Man gaila dukters, kuri viską suprantą ir nori, kad visi mes būtume vėl drauge. Vakar dukra išdrįso paklausti tėčio, ar jis kada nors sugrįš į šeimą. Deja, tėvas nesugebėjo atsakyti. Tik pasakė, kad jam sunku apie tai kalbėti ir jis yra pasimetęs. Apie jo dabartinę draugę nieko nežinau. Aišku, kad prieš ją, jis turėjo moterų ne vieną. Aš 100 proc. žinau, kad noriu išsaugoti šeimą. Skirtis nenori ir vyras. Žinau, kad kiekvienas klystame, ieškome, tikimės geresnio... Kaip man toliau gyventi, kokių priemonių imtis šiai siaubingai situacijai spręsti. Ačiū.
Skaitant jūsų laišką, man jūsų gyvenimas per tuos du mėnesius atrodo neteko spalvų, džiaugsmo ir šilumos. Laiškas dvelkia bejėgiškumu, neviltimi, praradimo gedulu. Ar jūs pasidavėte?
Kartais žmonės įsivaizduoja, jog geras ir laimingas gyvenimas būna tuomet, kai visada šviečia saulė, nuolat be rūpesčių dėl santykių ar pan. Toks „laimingas“ gyvenimas irgi pabostų ir virstų rutina. Deja, mūsų gyvenime neišvengiamai būna ir tamsos metas, kai, atrodo, viskas nesiseka, niekas nebemiela, nėra į ką atsiremti. Gali būti jūsų šeimos gyvenimui atėjo išbandymo laikas. Sunkumai dažnai sukelia trintį ir konfliktų. Kartais manoma, kad gyvenimas skyrium ar skyrybos yra vienintelė išeitis iš šeimyninės krizės. Dažnai pamirštant bendravimą, leidimą kitam ir sau klysti, gebėjimą atleisti, išklausyti, išlikti bent jau sąžiningais vienas kito atžvilgiu. Kartais naudojamos kito žmogaus atžvilgiu “drausminančios”, bauginančios, įvykius skubinančios ir kt. priemonės. Pamirštant, jog negali būti vieno žmogaus sprendimo, kai liečiami santykiai, šeima, pasitikėjimo atkūrimas, jausmų atgijimas. Išbandymo laikotarpiu sprendimas priklauso nuo dviejų žmonių. Be abejo, galima pasinaudoti ir šeimos konsultanto, psichologo pagalba. Nežinau kokį jūs sprendimą linkusi priimti.

Tad noriu jus padrąsinti priimti tas išbandymų dienas, kurios jus dabar lydi. Nesėdėkite užsidariusi, negailėkite ir nekaltinkite savęs, nepykite ant jūsų nesuprantančių, bet ieškokite bendrystės su tais, kurie irgi kenčia – jums artimiausi žmonės, su tais, kuriais galite pasitikėti, pasidalinti savo išgyvenimais. Sėkmės jums ir stiprybės!

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė