Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Sveiki, esu astuoniolikmete taciau jau gerokai pablaskyta gyvenimo budama maza netekau tevu ir gyvenu su mamos tevais, dazelyje mokykloje mane uzgauliodavo bet as kazkaip sugebedavau tai uzblokuoti, su seneliais lyg ir viskas buvo neblogai kol viena karta neisikisau i ju kvaila kivirca del statomo namo lenteles spalvos(jie del tokiu kvailu kivircu jau du kartus vos neissiskyre) nuo to laiko man pradejo riboti isejimus su draugais, apskita visada mano draugai turejo buti perfiltruoti per juos jei konors neatitikdavo tai paprasciausiai neleisdavo man su jais draugaut, su vaikinais apskritai neleisdavo ir neleidzia draugaut.... kiekvienas mano nuomones isreiskimas neatitinkantis ju nuomones padaromas lyg as ju nekesciau ir specialiai bandyciau juos "nuvaryti i kapus", esu gana apkuni ir man visada buvo draudziama valdyti kazka skanesnio ar riebesnio taip netycia susirgau bulimija...nuo sios ligos mane isgelbejo tik dabartinis mano draugas pats to nezinodamas vis mane uzimdamas neleisdamas tiginiauti ir buti vienai(kai negalime buti kartu parastai snekame telefonu net einam miegoti kartu)ir galugale po triju menesiu susikivircijusi su mociute del to kad pietum valgiau ne "kudos" jautienos, o jogurto (kuris ju manimu yra didziausias saldumynas ir nuodas) pasakiau jai kad sirgau bulimija o ji net nesuregavo ir toliau savo... nusispjoviau tiekto galvoju bet rudieni siektiek sustorejau maziau judu daug sedziu prie pamoku, tai galugale neperseniausiai ir dedukui buvo tas pasakyta ta akimirka pasake tvarkoj pasiimsiu atostogas nueisim pas skrandzio gyditoja ir jis pasakys ar tu sirgai bulimija ar ne, tai galiausiai nuo to pokalbio praejo gal menuo ir viska kaip pamirso taip pamirso, per tapati pokalbi man buvo pasakyti kad as griaunu seima su savo tokiom nesamonem, nekarta man buvo siulita issikraustyti pas kita mociute, siandien isgirdau "kaip buvo maza problemu nebuvo, o cia keli pastarieji metai taip pasikeite, kai ji tokia tai net ir nesvarbu kur istos ir ar isvis istos negaila butu", kaip budama kitam kambary isgirdau siuos zodzius pasijutau kiap paskutine siusksle... nebezinau ka daryti noriu kitais metais stoti i kauna ir isvaziuoti pas drauga, bet bijau paduoti i kauna, nes nezinau kaip reikes pasakyti kad as isvaziuoju nes jie man yra pasake kad iki 24 as gyvensiu su jais ir net nesvajot ka kurnors issikraustyciau.... nezinau ka daryt kai istverti iki vasaros? kaip isspresti viska? kaip privesti juos atkreipti demesi kad as esu zmogus o ne kazkoke niekada neserganti desimtukais besimokanti ir t.t. mergaite, kuriai vyra suras jie nors jis man per gerkle lystu....
Dėkui už atvirumą. Džiaugiuosi dėl tavęs, kad po skaudžios tėvų netekties, seneliai ėmėsi tave globoti. Galbūt kartais, jiems nepavyksta tinkamai parodyti tau savo rūpestį, norą apsaugoti tave, bet, patikėk, esi mylima ir svarbi seneliams. O mylintiems ir mylimiems žmonėms juk verta atleisti dėl netinkamo žodžio ar poelgio? Apie tai kas tave neramina – mokslai, draugai, vaikinas, išdrįsk su jais pasikalbėti. Duok laiko jiems suprasti, kad jautiesi suaugusi, padėk jiems suprasti ir priimti tavo planus, idėjas. Vieno pokalbio gali ir nepakakti. Įsiklausyk į juos. Svarbu, geranoriškumas ir iš tavo pusės, tavo atsakingi poelgiai.
Rašai apie bulimiją. Ar turi antsvorį, ar sergi bulimija – pasakys tik gydytojas, taip pat turėtum kreiptis į psichologus, kurie gali padėti priimti ir pamilti save toką kokia esi. Todėl nebijok prašyti jų pagalbos. Gali paskambinti į “Jaunimo liniją” 8-800 28888, čia galėsi pasikalbėti su bendraamžiu apie savo rūpesčius.
Daugiau informacijos apie bulimiją ir teikiamą pagalbą rasi tinklalapyje www.valgymosutrikimai.lt

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė