Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Sveiki, man 29m. mano draugui, su kuriuo gyvename metus laiko- taip pat. Bandraujame apie 1.5 metu. Kai susipazinome, jis plaukiojo i jura, siuo metu turime sioki toki versla, kuriame abu ir dirbame. Turiu sunu is pirmos santuokos, kuriam dabar 2.5 metu,jis pas namuose praleidzia ti savaitgalius, nes namuose nabuname visa diena ir griztame labai velai. Draugystes pradzioje su draugu viskas buvo labai grazu ir labai romantiska. Nusprendeme ikurti savo versla, nuo to viskas ir pasikeite. Niekur nebeiseiname, vakarai tik prie televizoriaus. Mano draugas tapo uzsidares, jei anksciau maniau, kad jis- ekstravertas, dabar yra priesingai. Pries menesi suzinojau, kad vartoja vaistus nuo depresijos, taciau jam nieko nesakiau. Juos tiesiog radau pasleptus.Vakar pastebejau, kad toje pacioje vietoje guli jau kiti.Manau, nuo to pacio. Musu santykiai labai atsalo, nors ir sako milys mane. Kai bandau su juo pasikalbeti atsako, kad nemato pas mus jokiu problemu, kad tai tik mano prasimanymai ir jei as turiu bedu, turiu jas spresti pati. Pastebejau, kad jam esu reikalinga, tik kaip fonas jo gyvanime.Jis nesileidzia i jokius kompromisus, isitikines, kad tik jis vienas visada gerai elgiasi. Man istare tokius zodzius: Zmogaus gyvenime- svarbiausias tik jis pats.Ir jis turi elgtis tik taip, kaip nori jis pats tuo metu. Jei paprasau pabuciuoti-atsakymas "dabar nenoriu" Tai tik smulkmena, bet tap jis daznai elgiasi. Taciau yra atsakingas ir pereigingas darbe Pirmoji mano santuoka nesusikloste. Vyras buvo agresyvus, mane daznai musdavo ir zemindavo. Vos issivadavau is jo pinkliu. Nebenoriu apsirikti vel.Pergyvenu ir del sunaus, jis mano drauga vadina teciu. Noreciau paklausti, ar mylinciam zmogui gali buti budingas toks elgesys, ar dar imanoma ka nors pakeisti? Gal mano elgesi ar poziuri? Gal is tiesu per daug is jo reikalauju, o gal to ko negaunu reikia tiesiog ieskoti kitur. Mano dvasine bukle taip pat pakriko. Darbe nebegaliu susikaupti,pasidariau paranojike. Miegu prastai,valgau daug arba visai nevalgau. Manau, ir man tuoj reikes antidepresantu. Labai pergyvenu, nes myliu ji,myli ir mano vaikas. Nenoreciau prarasti, bet jeigu niekas nepasikeis, nematau musu santykiu perspektyvos. Is anskto aciu uz patarimus. Renata
Gerbiama Renata,
atrodo, jog jūs išgyvenate santykių krizę. Deja, tamsesnių laikotarpių poros gyvenime būna ne vienas ir ne du. Džiugu, kad jūs šiame nelengvame etape prisimenate pagerėjimo laikotarpius, nenuvertinate jūsų su draugu santykių ir pastebite tai, kas buvo ar tebėra gera ir gražu.
Kaip supratau, stengiatės, kad judviejų santykiai gerėtų – bandėte kalbėtis, apsikabinti, rašote mums.
Tuo pačiu atrodo, jog tarp judviejų trūksta atvirumo? Kažkas jums trukdo pasikalbėti apie draugo sveikatos problemas po to kai namuose aptikote vaistus? Jūsų pagalba, palaikymas gali būti kaip niekad jam reikalinga. Sergančiam depresija yra ypač svarbi artimųjų reakcija. Depresijos poveikį jaučia ne tik pats sergantysis, bet ir artimieji. Jums taip pat gali kilti įvairiausių jausmų - liūdesys, kad artimas žmogus neatpažįstamai pasikeitė, jausmas “lyg būtumėte už durų” kai beviltiškai stengiatės bendrauti, jaučiatės kalta, vieniša, kyla jausmas, kad praradote viltį ir pati puolėte į depresiją, pasireiškia miego ir dėmesio sutrikimai. Vyras tai jaučia, dėl to gali dar labiau užsisklęsti savyje. Dažniausiai priekaištai „tu manęs atrodo visai nemyli“, „niekas tau namuose nerūpi“ ar pan. gali kiekvieną išvesti iš pusiausvyros,nes sunku rasti argumentų ir įrodyti , kad taip nėra. Žodžiai “niekas” ir “viskas” trukdo suprasti vienas kitą, išsikalbėti. Nuoširdžiam, atviram bendravimui tokie žodžiai yra kliuvinys, nes pašnekovą verčia gintis, išsisukinėti ir t.t. Jeigu taip nutinka, gal vertėtų patikslinti savo emocijas bei poreikius pasakant, jog „aš pykstu ant tavęs, nes tu neberodai man dėmesio tiek, kiek aš norėčiau“, „man baisu, kad tu tolsti nuo manęs ir sūnaus, nes nežinau ką tu ketini daryti“, “pastebiu tavo pasikeitimą – tapai užsidaręs, man neramu dėl tavo sveikatos”. Tai suteiks galimybę išsikalbėti, o tada ir išeitį dviese rasti bus lengviau.
Panašu, kad jūs pagalvojate, skirtis su draugu ar likti su juo. Šito jums nepasakys niekas. Argi kas nors be jūsų gali žinoti, ką jums jūsų vyras reiškia, ką jūs jam iš tikrųjų jaučiate, kokias viltis su juo siejate ? Galų gale, o ką jūs reiškiate jam? Laiške jaučiamas jūsų tikėjimas tuo, kad draugas nėra jums abejingas.
Tad, gal užuot ieškant atsakymų dėl santykių perspektyvos į ateitį, geriau apsilankytumėte pas šeimos konsultantą ir pasikalbėtumėte kas vyksta “čia ir dabar”. Dažnai trečias, niekaip su jūsų situacija nesusijęs specialistas, pamato tai, ko jūs dar nepamatėte.

Sėkmės

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė