Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Labas vakaras, mane domintų skyrybų tema ir ypač kitų asmenų, ypač artimųjų, dalyvavimas sprendžiant konfliktus šeimoje? Kas labiausia nukenčia skyrybų atveju, ar verta kištis į šeimos konfliktus artimiems žmonėms. Kaip tai veikia vaikus? Berniukus ir mergaites skirtingai, ką daryti, kad tai kuo mažiau traumuotų vaiką? Ačiū už atsakymą
Nerimaujate dėl artimųjų. Kaip supratau, Jus domina tarpininko pozicija konfliktinėje situacijoje. Nelengva tarpininkauti, kai patys esate emociškai susiję su konfliktuojančiais žmonėmis, su tuo kas vyksta tarp jų, išgyvenate dėl to. Svarbu nepulti palaikyti vienos ar kitos pusės, nes greičiausiai būsite nesuprasti. Trečiojo asmens paskirtis ne vertinti, teisinti ar smerkti, o tik atspindėti situaciją, skatinti abiejų pusių lankstumą, garantuoti abiejų pusių dalyvavimą, kai sprendžiami kažkokie reikalai, padėti pasiekti susitarimo, skatinti priimti požiūrių skirtumus ir kt. Orientuokite konfliktuojančias puses į veiksmą, pavyzdžiui “ką jūs galvojate daryti, kad apsaugoti vaikus nuo …?”.
Svarbu, būnant trečiuoju asmeniu konfliktinėje situacijoje, nevaidinti “gelbėtojo”. Rasti aukso vidurį tarp abejingumo ir perdėto įsitraukimo į kitų problemas. Sunkiausia būna susilaikyti nuo patarimų davimo. Galite pateikti nebent alternatyvius pasiūlymus, suteikti informaciją (pvz. apie specialistą, įstaigą ar pan.). Konfliktuojantys asmenys turi elgtis taip, kaip nori patys, net jei jų sprendimas Jums atrodys neprotingas.

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė