Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

aciu uz atsakyma... kad kaskas atrase, tai svarbu.... man... zinau, kad tevai - suauge zmones, bet kad nebeeina istvert tu nesamoniu... tiesiog pavargau... zinau, kad neistversiu siu metu...nebesitveriu savy.... mama buvo pas gyd, jinai gere vaistus.. tiesiog, kai jai preidavo tai, jinai juos nutraukdavo gerti, ir nebendraudavo su gyd.. po to po kokio pusmecio vel pradedavo tai kartotis... visos nesamones... vel iskviesdavom gyd... vel viskas is pradziu.... tik mamai atrodo, kad ji isgijo pati....kartais sako, jog nuo vaistu visa tai buvo....bijau kiekvieno mamos tokio ligos kartojimosi....3 metai iseiles...ir tetis jau nelabai istversiu viis tai, anksciau jis i kiekviena barni reaguodavo labai ramiai, po mamos ligos viskas pasikeite... ir apskritai, nenorim kad mama nervintusi, bijom, kad nesikartotu nesamones,taip ir nesakom kasko mamai, slepiam... kad tik butu geriau, kad nesukeltu kokiu reakciju.... bet dabar jau atsibodo... taip, mamai dabar gerai, na bent nera tu nesamoniu... tik kvailas pykimas ant tecio, suranda kaska, sneka, kartais atrodo, jog tai visgi tas pats - tie patys kvaili issigalvojimai... pavargau nuo viso to... esu naivus zmogus,... per silpnas.. tikiuos, ir noriu, jog viskas butu gerai... taip nebuna, zinau.... dabar dar pas broli problemu atsirado su drauge... tas psichuoja... ir plesais.... tarp zmoniu, kurie tau svarbus.... o tu esi tik nzn... padaras kaskoks... pavargau, pavargau gyvent.. ir zinau, tai kvaila, daug zmoniu, kuries yra zymiai blogiau, bet jie vertina gyvenima.. nori gyventi.. tai kvailyste... visa savaite rodos jauciu viduje mirti... tokia kvaila baime ir jausmas... ir pradedi kartais abeajot -ar mamai tikrai taip buvo, ar tai kas vyksta, tikrai vyksta... na tai kvaila, bet taip yra.... kad ir noreciau paskambinti, negaliu, nes nieko nepasakyciau... nes esu baile ir is baimes tyleciau... galvojau, jog susirasiu psichologa, tik mastauL koks skirtumas, jei pradesiu kaska sprest savy, kaska taisyt, bet jei bus blogai tevams, broliui, as visviena nesijausiu kitaip... jausiuos kalta, kad man gal geriau, o jiems ne... ir is viso.... liudna ir kruva asaru... atsiprasau ...
Tavo laiške jaučiu daug liūdesio, nevilties ir skausmo. Kartais gyvenimas tau atrodo sunkus, bevertis ir aplanko mintys kaip nuo jo pabėgti. Rašai, kad pavargai nuo visko: mamos liga, tėvo kalbos, brolio nuotaikos. Neramu dėl tavo minčių apie mirtį. Kaip suprantu, paskutinėmis dienomis pagalvoji apie savižudybę. Tavo mirtis atnešų daug begalinės kančios ir skausmo patiems artimiausiems žmonėms – tėvams, broliui. Bet jei tu myli tėvus, argi nori, kad jie kentėtų? Atėmusi sau gyvybę, nebeturėsi galimybės padėti jiems, rūpintis, palaikyti juos kai jiems to labai trūks.
Suprantu, kaip tau dabar sunku. Jaučiu, kad turi ir vilties, juk rašai mums, ieškai pagalbos. Labai noriu palaikyti tavo stiprybę ir ieškojimą kaip išgyventi sunkų laikotarpį. Rašai, jog bijai paskambinti į Vilties liniją. O kas gali atsitikti blogiausio? Gal kurį laiką tylėsi, o gal išdrįsi prabilti, bet kokiu atveju, tu visada gali padėti telefono ragelį ir paskambinti kitą kartą. Priimk pagalbą, pabandyk pasikalbėti apie savo liūdesį, papasakok apie tai, kas tave jau savaitė laiko baugina – mintys apie savižudybę. Neleisk joms tave užvaldyti. Visko, ko tau trūksta, gali siekti čia, ir tik čia – savo gyvenime.

Surink telefono numerį 8-80060700 ir pabandyk prabilti, duok sau galimybę sustiprinti norą gyventi ir ieškoti išeities. Atsilieps žmogus, kuris tave supras ir stengsis padėti. Dviese lengviau rasti išeitį.
Stiprybės tau

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė