Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Sveiki.Man 31 m. istekejusi jau 12 m.auginu trys vaikus ,sakau "auginu",todel kad tikraj ta darau viena.vyras visiskai nesigilina i vaiku auklejima, ju ir mano givenima.galima sakiti taip buvo visada, gal tik pirmus metus bendro gyvenimo jis norejo buti su seima,o paskuj _ darbas, darbas. juk visi zmones dirba,seimas turi ir sugeba rasti laika viskam .pirma vaika pastoviai kritikoja nuo pat pirmu dienu nors pats labai norejo jo..man irgi ustenka tos kritikos ,tolabiau kad jis jaucia kad as moraliskai silpnesne uz ji.as stengiuosiu kalbeti su juo ,paaiskinti jam kur jis ne teisus ,kalbeti gal as ka ne taip darau, be jis ne siduoda i jokias kalbas ,sako-pas mus viskas gerai tu viska isgalvoji,sneki visiska nesamone, .AS pastoviai jauciu jo spaudima .Ir kai sunuj buvo jau 5-eri nusprendziau skirtys ,bet vel gi kas ko issigandau,ir vitoj to surizikavau pagimditi 2 vaika.Na ir kas toliau-jis pradejo kurti savo versla,ir aisku jo namuose visiskai ne liko,as pastoviai prasau jo pagalbos,Jis-as tave suprantu,bet nieko padeti ne galiu.as jam siuliau jei mes tau ne reikalingi palik mus,ir givenk laisvai,ne_as jus miliu.o mes pastoviai vieni.kaip be butu as palikau maza vaika 10 men. su mama ir isejau dirbti.nors darbe as jauciausi tarp zmoniu ir kaz kam idomi.Bet ,taip as pati kalta,as pastojau 3-iu vaiku,i ne padariau aborto,todel kad bijojau uz kitus vaikus-Dievas nubaus,pagimdziau,ir dabar jau vel trejus metus sedziu namie,ka ne paprasisiu-ne as ne turiu laiko.bet ir su tuo susitaikau,viena,tai viena, bet dabar jauciu kad as pati ,kaip zmogus ir asmenibe jam nereikalinga, neidomi.Jam manes reika tik lovoj, ir taip -greiciau, ten televizorius rodo kas ka,idomaus.As sakiau, as kentejau, ne girdi,jis mato tik savo poreikius, ir nora.o apie mano nora neks neklausa, nors as ir sakau,del to as ir pradejau issisukineti visais budais nuo tuos PAREIGOS,ka man daryti,kaip elgtys dar -NEZINAU
Labas,
Atrodo, jog Jūs abejojate dėl savo santykių su vyru, norite aiškumo juose, daugiau paramos, dėmesio, kartais gavojate apie išsiskyrimą su juo. Man regis, jog išsiskirti tikrai nėra taip paprasta, juo labiau kai turite abejonių. Rašote, jog Jūsų vyras tvirtina priešingai – kad judviejų santykiuose viskas gerai.
Santykiai gali būti neaiškūs, kuomet nepakankamai juose atvirumo, pasidalinimo savo abejonėmis, poreikių išsakymu, tik tuomet galima sudėlioti visus už ir prieš, situacija tampa aiškesnė, galima kartu priimti sprendimus ką norima ir kaip galima keisti.
Apie sunkius dalykus šeimoje nėra lengva šnekėti, tačiau būtina. Nes dalinantis su vyru, Jūs abu galėsite atrasti daugiau aiškumo skirtingai suprantamose problemose. Kartais tereikia tik išsikalbėti. Jausmai, nepasitikėjimas ir įtampa mažėja apie juos kalbant, dalinantis su kitu. Pabandykie išsiaiškinti ko tikitės vienas iš kito, kaip rodote vienas kitam savo jausmus, galbūt pavyks geriau suprasti, kas tarp judviejų vyksta, kokie poreikiai vienos ir kitos pusės netenkinami.

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė