Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Sveiki, Patarkit ką man toliau daryt.Esu išsituokusi ir viena auginu du vaikus.Sūnui 11,5 metų ir su juo nebeįmanoma normaliai susikalbėt,kasdien jau nebeprašo,bet reikalauja pinigų ir tos pinigų sumos vis didėja.Anksčiau uzdekdavo vos kelių centų saldainiukams,tai dabar ir pusantro ir dviejų litų pareikalauja,o jei neduodi,tai svaido daiktus ar grasina,kad gali ką sulaužyt.Patarkit kaip man gyvent toliau.
Jūs turite sunkumų dėl sūnaus pykčio reiškimo būdų ir didėjančių reikalavimų. Šiuos klausimus sprendžia daugelis tėvų, augindami vaikus.
Pyktis – natūralus jausmas kaip ir džiaugsmas, liūdesys, nerimas, draugiškumas… Geriau kai vaikas žodžiais ar veiksmais išreiškia pyktį, nei neparodo savo savijautos ir tada neigiamos emocijos ilgainiui ima reikštis įvairiais negalavimais. Svarbu, kad žmogus reikštų pyktį priimtinais būdais ( visų pirma be fizinės agresijos prieš kitą žmogų ) ir tai padetų keisti esamą situaciją.
Tenkinant vis augančius vaiko poreikius, rekomenduoju Jums išlaikyti pusiausvurą tarp
“laisvių” ir “atsakomybės”. Su amžiumi vaikui leidžiama ilgiau būti lauke, toliau nueiti nuo namų vienam be suaugusių, daugiau skiriama kišenpinigių. Šalia to skatinkite savarankiškumą ir atsakomybę už save ir šeimos narius ( vaikas vis daugiau gali padėti Jums, pasirūpinti savimi pats.).
Konkrečius būdus kaip mokyti reikšti pyktį, kaip mokyti savarankiškumo įgūdžių ir asmeninės atsakomybės Jūs galite aptarti su psichologu konsultacijos metu. Telefonas informacijai - 3409442008©Violeta Gudaitė