Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

laba diena, noreciau uzduoti klausima, susijusi su hyperaktyvumu. mano suneliui po keletos dienų sueis 2 metukai. taciau mane labai neramina jo elgesys. jis yra labai aktyvus, nuolat kazka veikia, siekia, ima, lipa. sie dalykai ypac isryskeja jam naujoje aplinkoje. nuejus kur nors i svecius negalima ne sekundei palikti jo vieno. taciau turiu pastebeti, kad idomiai jam veiklai geba susikaupti. pvz., pastaruoju metu itin patinka maisyti tesla blynams. viska atlieka labai tiksliai nuo iki, geba neislaistyti plakamo kiausinio ar ipilto pieno. apskritai, domisi knygelemis, noriai jas varto. judrieji zaidimai greitai isisavinami (pvz. laisvai uzlipa bet kokio ilgio kopeciomis, vaziuoja dviraciu su papildomomis kojelemis). taciau labai mazai kalba. daznai neraguoja i zodelius ne ir negalima. uzmiega greitai ir be didelio vargo. nezinau, ar pakankamai aprasiau savo vaika, bet noreciau paklausti, ar mano sunui galima itarti hyperaktyvumo sindroma. vyresnele dukra (5 metu) budama sunaus amziaus buvo zymiai ramesne. dekoju ir tikiuosi nuosirdaus atsakymo su rekomendacijomis, kaip galeciau padeti savo sunui. kiek teko dometis sia tema, teikiamos rekomendacijos nuo 3 metuku. gal as galeciau jau dabar kuo nors savo sunui, o taip pat ir sau padeti. pagarbiai - RS.
Jus neramina Jūsų 2 –mečio sūnaus judrumas, didesnis nei dukters aktyvumas. Vaikų skirtumai gali būt apspręsti įgimtų nervų sitemų savybių skirtumais (temperamentu). Todėl į tą pąčią situaciją vienas žmogus reaguoja padidintu jaudinimu, kitas slopinimu ir tai yra natūralu.
Apie ikimokyklinio amžiaus vaikų dėmesio savybes sprendžiam pagal jų sugebėjimą užsiimti jiems įdomia veikla. Šiuo metu dominuoja savaiminis dėmesys, valingas dėmesys formuojasi nuo 4-6 m. Jei Jūsų sūnus įsitraukia į jam patinkančią veiklą ir dirbą nuosekliai apie 15 min, tai jo dėmesys atitinka amžiaus normas.
Judėjimas, kūno koordinacijos, judesių lavinimas yra būtinas vaiko raidai. Dėl nepakankamo kalbos ir mąstymo išsivystymo vaikai neįvertina saugumo faktoriaus, yra sunkiau juos paveikti žodžiais, bet su amžiumi tai keisis. Kol kas jums teks dažniau būti šalia. Daugiau pagalbos galėtumėt gauti apsilankę pas vaikų psichologą kartu su vaiku.

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė