Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Sveiki, norėjau paklausti, kokių turite patarimų , rekomendacijų tėvams, auginantiems vaiką, turintį atminties sutrikimų. Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Atsakant į Jūsų klausimą,svarbu pasitikslinti, ar atminties sutrikimas yra diagnozuotas specialistų, kaip jis susijęs su kitais procesais. Egzistuoja medikamentinė pagalba, kurią gali parekomenduoti gydytojas.
Psichologas gali liesti bendras tendencijas atminties kaip psichinio proceso lavinimui. Labai svarbu esamos problemos neakcentuoti, kad vaikas nepasijaustų blogai, pasakyti, kad ir Jūs kartais daug ką užmirštate, o ir kiti vaikai ne viską prisimena. Gal būt kažkur jis žymiai pajėgesnis ir šaunesnis. svarbu mokyti remtis vyraujančia atminties rūšimi:
-mokyti struktūruoti įsimenamą medžiagą, išskirti esmę;
-mokyti naudotis asociacijomis - su kažkuo susieti įsimenamą žodį;
-reguliuoti įsimenamos medžiagos kiekį ir periodišką pakartojimą pervedimui į ilgalaikę atmintį;
-treniruoti įsiminimo ir atkūrimo procesus- žaisti įvairius žaidimus: stalo, judesio, garsinius, spręsti kryžiažodžiusir t.t., kuriuose reikia be įtampos aktyvinti atminties procesus.
Parduotuvėse galima rasti specialių žaidimų vaikams, lavinančių atmintį, bei aprašomosios informacijos apie šį procesą lavinančius užsiėmimus.
Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė