Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Man 34 metai.Esu išsituokusi ir viena auginu du vaikus ,dukrai-12,5 metų,o sūnui 11 metų .Pastaruoju metu vaikai pasidarė nebesukalbami,neklauso,reikalauja pinigų...Nors esu dirbanti,bet atlyginimas nedidelis,o vaikai nori ,tiesiog reikalauja kompiuterio,rūbų ir t.t. Kaip elgtis ,kaip reikia juos pastumėt teigiama linkme.Ačiu.
Jūsų dukra ir sūnus tampa paaugliais, keičiasi jų organizmas, asmenybės poreikiai, santykiai su aplinkiniais. Visose šeimose kyla sunkumų tarp tėvų ir vaikų. Protesto reakcijos, nepasitenkinimas, tėvų kritika prasideda dažniausiai11-čiams, 12-čiams, stipriausiai reiškiasi 14-15m., o 16-17m. jau rimsta.Svarbu, kad Jūs žinote, kad mylite, rūpinatės savo vaikais ir darote ką galite geriausia. jums sunku patenkinti vis augančius sūnaus ir dukros poreikius...ne visus ir reikia. Gal Jums padės atviras pokalbis su vaikais apie šeimos galimybes. Jiems neperanksti išgirsti , kiek lėšų galite skirti pragyvenimui, o kiek lieka papildomiems poreikiams. Kartu planuokit šeimos biudžetą, eikite apsipirktiarba siųskite juos vienus. Numatykite savaitės išlaidas ir ieškokite būdų kaip sutaupyti.
Paaugliams svarbu turėti kad ir nedidelius kišenpinigius. Skatinkite juos užsidirbti lėšų patiems papildomais darbais.
Žinokite, kad ir ką Jūs bedarytumėte, neišvengsite savo vaikų kritikos, nes savo nepasitenkinimą jie parodo būtent pačiam artimiausiam žmogui.
Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė