Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

laba diena, kreipiuosi į jus pagalbos:mano sūnus, kuriam 12m.,prieš daugiau nei 3mėn. pradėjo vogti iš namų pinigus ir meluoti bet kokiais gyvenimo aspektais: nelanko baseino, pameluoja, kad buvo, pabėga iš pamokos ir pan...Man įrodžius tuos melus, sūnus pripažįsta, kad meluoja, gal ir gailisi, bet iki vėl naujos melagystės. kaip man su juo elgtis? iš anksto dėkoju
Konsultuojant ne taip retai tenka susidurti su šeimomis, kuriose vaikas tam tikru periodu ima vagiliauti ir (ar0 meluoti. Dažniausiai tenka patirti, kad tai nevyksta vien dėl vaiko "blogumo", bet ir dėl t. t. ypatumų visos šeimos gyvenime. Norint tai įvertinti ir spręsti, būtina asmeninė konsultacija.
būtų naudinga atsakyti sau į klausimus: ar vaikas pakankamai gerai jaučiasi namie, mokykloje, su draugais, ar vaiko savivertė adekvati ir jam nereikia "pirkti aplinkos', ar tėvai patys rodo tinkamą pavyzdį šiuose reikaluose, ar tėvai gerai pažįsta, išklauso, priima vaiką, ar turi jam pakankamai laiko, šilumos, ar santykiai su bendraamžiais nėra netinkami, ar juos pažįstate ir t.t. Kalbėti su vaiku reikia pasiruošus suprasti, o ne bausti. bet kokiu atveju vaikas dažniausiai išgyvena emocinį diskomfortą. Galite kreiptis konsultacijai į psichologą mokykloje, pedagoginėje psichologinėje tarnyboje ar psichikos sveikatos centre.
Vaikų psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė