Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Mano sūnui 11 metų.Esu išsituokusi ir viena auginu du vaikus.Dukrai greit trylika sukaks.Dirbu.Nors atlyginimas nedidelis,bet vaikai labai reiklūs.Sūnus sugalvojo eit į kompiuterio būrelį,nes keli vaikai ,jo klasiokai eis i tą būrelį,o tas būrelis yra mokamas,mėnesiui tik vos du kartus per savaitę,per mėnesį būtų aštuoni kartai kaina 20 Lt ir neatstoja reikalauja duot 20 Lt,net nežinau ką daryt ar leist ar ne,nes artimiausiu metu negalvoju pirkt kompiuterio.Ačiū.
Visiškai suprantamos ir Jūsų dvejonės ir jūsų sūnaus norai. Vaiko pageidavimas užsiimti tikslinga pozityvia veikla visada sveikintinas. Lankydamas būrelį, vaikas tenkintų pažintumo poreikius, plėstų akiratį, igytų įgūdžių. Tenkintų ir bendravimo, buvimo tokiu kaip kiti poreikiai( kas labai svarbu šiame amžiaus tarpsnyje, o pasirinktas būdas teigiamas) - kiti gali ir aš noriu galėti, dalyvauti, sugebėti. Piniginį klausimą naudinga aptarti kartu su artimaisiais:
- gal peržiūrėdami prioritetus - vaikai kažko mažiau reikalingo atsisakytų, pasirinktų, pataupytų;
- paieškoti pigesnių mokymosi kompiuteriu būdų: darbovietėje, kitose moksleivių užimtumo įstaigose - vaikų saviraiškos centre (Strėvos 5)užsiėmimai kainuoja 15 Lt.
Jūs galite priimti ir neigiamą sprendimą savęs neapkaltindama, nes tik Jūs atsakote ir tvarkote šeimos finansus, atvirai tai paaiškindama vaikams.
Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė