Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Priklausomybės problemos .: Priklausomybė nuo alkoholio

Sveiki mano tetis yra alkoholikas, jo tevas toks taip pat buvo kol galiausiai pasikore. tetis tarnavo afganistane, grizes daznai eidavo zudytis, tai patyriau ir as. dar kai i darzeli eidavau, atkalbinedavau ji, slepdavau peilius. mama kencia, nes neturim kur eiti, neisgyventume abi. susirgau anoreksija, depresija bet su ligoniniu pagalba siek tiek atsigavau. taciau db jis prifantazuoja ivairiu nesamoniu, kad mama meiluziu turi ir pan, sventai tuo tiki, net ir blaivas budamas. gyvenam 1 kambario bute, nera kur pasislept, nuolat patiriam baime, stresa, grasinimus buti nuzudytom. gal jus galit patart ka mums daryti? zinau, kad per prievarta negalima jo gydyti, bet kaip ji ikalbeti? ar is viso galima pagydyti, jei liga jau virs 20metu?
Laba diena

priklausomybė nuo alkoholio arba alkoholizmas - lėtinė liga, vienas iš pagrindinių simptomų - nuolatinis ar periodinis piktnaudžiavimas alkoholiu. Nepriklausomai nuo ligos trukmės, šią ligą įmanoma pagydyti, tačiau yra viena, bet labai reikšminga sąlyga - pačio žmogaus noras. Dėja, pakankamai dažnai priklausomas žmogus net ir girdėti nenori apie gydymą. Taip atsitinka ir dėl to, kad artimieji sprendžia už savo šeimos narį visas problemas, atsiradusias jam dėl girtavimo. Pirmas patarimas - reikia pradėti kalbėti su juo apie specialisto konsultaciją ir gydymą nuolat, bet tik tuomet, kai jisai yra visiškai blaivus, nes su girtu kalbėti beprasmiška. Nemoralizuokite, nemokinkite "gerti saikingai". Patartina reikšti savo susirūpinimą dėl jo ligos.
Smulkesnė informacija ir daugiau patarimu Jūs galitė gauti telefonu 46-311385 arba atvykus konsultacijai pas specialistą.

Stiprybės Jums!

Gydytojas psichiatras2008©Violeta Gudaitė