Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Prievarta

patarkit man, prasau, mane kamuoja problemos su vaikinu.jis mane kartais stipriai iskaudina, zodziais ir veiksmais.pvz pavadina kaip nors negraziai, o taip pat viena karta vos nenudure manes, kai buvome isvaziave i uzsieni dirbti.jis buvo isgeres.na, as atleidau.gal ir nesuprasit, kodel, bet as buvau viena toje salyje, jis man buvo pats artimiausias zmogus.dabar mes gyvename kartu, irgi uzsienyje.jis vis kalba apie vedybas, bet man dar 20metu.o jam, beje, 21m.ir vis galvoju, ar kai susituoksime, ar jis pakels ranka pries mane.jis pora kartu kele pries mane ranka.dabar svarstau, ar ne tik baigti musu santykius, nors ir kaip jis sako, kad mane myli.jo meile keista ir kartais man nesuprantama. ir dar, mamai pasakaiu, kaip viskas buvo, tai ji priesinasi musu santykiams, juolab kad mano mama buvo pavadines padla. noriu, kad man padetumet blaiviai ziureti i musu santykius.gal padaryti pertrauka ir pagyventi su juo atskirai ar isskirti? jis man pirmas ir as jam pirma, tai jauciu didziuli prieraisuma, myliu ji, bet manau, kad reikia svarstyti ir apie save, ir apie savo mama.jokios pagarbos.o uzglaisto jis viska savo asaromis ir atsiprasinejimais
Labas,

Labai norisi Jus palaikyti ir pasakyti, kad iš vienos pusės Jūs nesat kalta dėl to, jog prieš Jus smurtauja, iš kitos, jog esat atsakinga už tai, jog tai nesikartotų. Smurtas žeidžia ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Ypač kai smurtauja Jums artimas žmogus. Patirta prievarta sukelia begalę skausmingų išgyvenimų. Apie juos,deja, šį kartą mažai papasakojote. Girdžiu, kaip Jums nelengva - abejojate dėl šeimos kūrimo, ėmėte galvoti ką daryti, svarstote kaip pasielgti. Visi Jūsų išgyvenimai yra labai suprantami. Jūsų laiške girdžiu ir norą pakeisti situaciją. Taip pat girdžiu, kad dvejojate dėl išsiskyrimo ar laikino atsiskyrimo, nes mylite draugą, jaučiate prieraišumą. Noriu Jus padrąsinti prabilti žmogui, kuriuo galite pasitikėti, apie savo skaudžius išgyvenimus, apie tai, ką patyrėte. Parama ir žmogiškas supratingumas šio metu Jums labai reikalingas. Dažnai jausmų išsakymas sunkiais atvejais atneša palengvėjimą. Tada ir sprendimą lengviau priimti.
Jei ne užsienyje, tai Jums esant Lietuvoje, rekomenduočiau kreiptis psichologo pagalbos. Su specialisto pagalba būtų lengviau matyti kitas išeitis ar būdus, kaip galite apsaugoti save nuo smurto. Psichologinį, fizinį, lytinį ar ekonominį smurtą patyrusi moteris gali rinktis – nieko nedaryti, stengtis pakeisti situaciją ar nutraukti smurtinius ryšius. Jūs pasirinkimo kelyje.
Linkiu Jums stiprybės ir ryžto.
Plačiau apie smurtą ir pagalbą sau galite sužinoti www.nedelsk.lt

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė