Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Mokymosi problemos

Laba diena,rašau jums,prašydama patarimo dėl susiklosčiusios situacijos mokyloje.Mano sūnus lanko 5kl.,į ją atėjo iš pradinės mokyklos,pasikeitė dalis draugų,mokytojai.Berniukas sunkiai adaptavosi naujoje mokykloje,pasidarė susikaustęs, neramus.Klasės auklėtoja,jauna pedagogė,moko savo auklėtinius anglų kalbos.Jau nuo pačių pirmų bendravimo su auklėtoja akimirkų pajutau,kad ji labai griežta,moralą laikanti svarbiausiu auklėjimo metodu,pedagogė.Susirinkimo metu ji pareiškė,kad negali mylėti mūsų vaikų,ji gali mylėti tik savo vaiką,o savo auklėtinius ji gali tik gerbti.Aš pati jau 15m.dirbu pedagoginį darbą su ikimokyklinio a.vaikais,jei tokius žodžius būčiau pasakiusi savo auklėtinių tėvams,tai tikrai būčiau nesuprasta ir galbūt jau jų neauklėčiau.Bet tai niekai,palyginus ką tenka išgyventi išgirdus iš savo vaiko,jo klasės draugų lūpų,kad auklėtoja juos vadina kopūstgalviais,neišsivysčiusiais,debilais...Mano sūnus yra labai ūmus,greit susinervina,o išerzintas draugų,gali jiems trenkti.Apie tai dažnai kalbamės,ieškome kitokių konflikto sprendimo būdų,bet prie vaiko nepristovėsi ir už tokius savo poelgius jis yra perspėtas trimis pastabomis,į kurias niekada nenumojame ranka ir stengiames viską išsiaiškinti.Bet šią savaitę gauta pastaba(3-ioji)mane pribloškė.Ji skamba taip: "v.p.jau ketvirtą kartą davė į akį savo klasiokui,šį kartą v.p.Man labai įdomu kiek dar jis naudos fizinę jėgą prieš kitus ir kas bus sekantis?Gal aš?Vaikai jau jo bijo.Įsiklijuokite naują lapą pastaboms".Kalbėjau su sūnum,jis paaiškino,kad tas berniukas,su kuriuo jis susimušė,vėl su juo draugauja ir visai nepyksta,o paskundė auklėtojai mergaitės.Aš galvoju,kad reikėtų leisti patiems vaikams išspręsti savo konfliktus,nes pastabos parašymas tikrai problemos neišspręs,o dar labiau ją užaštrins.Susitikau su auklėtoja ir jai pasakiau savo tokią nuomonę,auklėtoja suprato,jog aš manau,kad ji "ieško sliekų ant asfalto"(tai jos frazė).Ji pyko kodėl mano sūnus nelanko jokio būrelio,sakė,kad nesiruošia gyventi mūsų šeimos problemomis,kad mūsų sūnaus elgesys yra tik mūsų reikalas,o jos reikalas yra tik mus informuoti apie jį.Tada aš paklausiau,kodėl informuojama yra tik apie blogus vaiko poelgius,o apie ką nors gero ir nuoširdaus -niekada.Atsakymas:apie gerus vaiko poelgius kalbėsiu tik tada,kai jis pradės dalyvauti popamokinėje veikloje,atliks namų darbus(2 kartus neatliko),nemeluos,nebėgs iš pamokų(pabėgo iš 1). Aš tiesiog pasimetusi,nežinau ką begalvoti,kam pasakau,netiki,kad gali taip kalbėti šiuolaikinis pedagogas.Aš irgi netikiu,bet taip yra.Taip norėtųsi tokios auklėtojos,su kuria galėtųme ūkiškai,be ceremonijų pasikalbėti,aptarti susiklosčiusią situaciją,bet,deja, taip neišeina.Belieka rašyti jums ir laukti patarimo kaip elgtis toliau,ką kalbėti su sūnum,ką jam patarti(man dėl jo neramu).Iš anksto labai dėkoju:)
Sveiki.

Labai suprantamas Jūsų nerimas ir pasimetimas. Kaip supratau su klasės auklėtoja “iškasėte karo kirvį”. Kovoje retai kas laimi. Daugiausia yra pralaimėjusių. Manau sunkiausia yra berniukui. Manyčiau, pirmiausia reikia pabandyti išgirsti mokytoją. Kartais piktai, priešiškai besielgiantis žmogus tiesiog pats blogai jaučiasi, gal kad neatitinka sau keliamų reikalavimų, daug kas nepavyksta ir panašiai. Yra kitų mokytojų, tarp kurių yra teisingų, gerų pedagogų, gal šiek tiek atsveriančių neigiamą klasės auklėtojos įtaką. Kalbant su sūnumi apie mokyklą, reiktų labiau ir akcentuoti, kas pozityvaus, gero nutiko mokykloje, kas pasisekė. Patiems pagirti vaiką. Gal kurio kito mokomojo dalyko mokytojas taip pat teigiamai galėtų įvertinti sūnų ir jam girdint.
Auklėtoja teisi, kad papildomas, malonus ir vaikui patinkantis užsiėmimas būtų naudingas. Berniukas su vaikais, bet kitoje aplinkoje, galėtų pasijusti sėkmingas, tad mažiau būtų vidinės įtampos ir nepasisekimo.
Vidinę įtampą taip pat mažintų baseino, kitos sporto šakos lankymas, masažo procedūros. Šiap kai kurių pastabų galima ir nepastebėti, ir nepulti kovoti.
Agresyviai besielgiantis vaikas dažnai nelabai laimingas vaikas. Ir, aišku, pastiprinimas jam reikalingas, bet ir savikontrolės įgūdžius reikia lavinti (Jei kitaip neišeina, gali žodžiu, bet ne veiksmu, paliesti kitą žmogų. Gali kalbėtis per pertraukas, bet ne pamokų metu).
Jei nematote galimybės išbristi iš konflikto, galima keisti ir mokyklą.
Aptarti kaip jaučiasi vaikas naujoje aplinkoje, ko bijo, ko nori ir kas neišeina, reiktų su tėveliais, o jei nepavyksta, gali padėti ir psichologas, nes vidinės įtampos, manyčiau, yra daug.

Vaikų psichologė2008©Violeta Gudaitė