Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Valgymo sutrikimai

Kaskart kai pavalgau nekenčiu savęs už tai, kad valgiau,esu liekna,žinau, nekoks požiuris i maistą,bet kaip tai pakeisti ,aš bijau valgyti...
Maistas - kaip oras ir vanduo - yra būtinas išgyvenimui. Neretai maistas ir valgymas įgauna dar ir kitų funkcijų, pavyzdžiui, teikia malonumo, yra socialinio bendravimo forma, būdas nusiraminti ir t.t. Kaip suprantu tau šis natūralus kasdieninis žmogaus gyvenimo reiškinys kelia daug įtampos ir nerimo. Pagalba, kaip tai pakeisti priklauso nuo to, kokios mintys , nuogąstavimai slypi už baimės valgyti. Gal tu bijai sustorėti, prarasti kontrolę? Rašai, kad esi liekna ir tarsi neturi pagrindo bijoti. Gal esi turėjusi viršsvorio problemų praeityje? Gal buvai sulaukusi kokių nors kritiškų pastabų savo figūros ar valgymo įpročių atžvilgiu? Visuomenėje stiprus liekno kūno idealas. Ir baimė sustorėti gali peraugti į ligą - valgymo sutrikimus: anoreksiją ar bulimiją, kuomet vardan lieknumo laikomasi dietų iki badavimo, visiško išsekimo, nors iš tiesų žmogaus svoris normalus. Pastebėta, kad valgymo sutrikimais dažniausiai suserga žmonės, keliantys sau sunkiai įgyvendinamus tikslus, visose srityse siekiantys tobulumo, linkę į depresiją. Didelę riziką susirgti turi tie žmonės, kurių profesija yra susijusi su lieknumu(pvz., kai kurių sporto šakų atstovai, balerinos, modeliai, šokėjai, aktoriai ir kt.).
Manau, kad Tau reikėtų atvirai pasikalbėti apie Tave kamuojančias mintis, požiūrį į maistą, nerimą. Įvardinus priežastis, galima ieškoti išeičių.

Pagarbiai
Psichologė - konsultantė
2008©Violeta Gudaitė