Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Valgymo sutrikimai

Trečius metus sergu bulimija.Prieš 2metus gydžiausi Naujosios Vilnios psichiatrinėje(svėriau 38kg,ūgis1.7m ),bet greit sugrįžau prie to pačio.Dabar mano svoris 40-42kg(be rūbų),turiu daugybę sveikatos ir bendravimo problemų,tačiau dingo noras pasveikti,nors ir žinau,kad jau dabar neatitaisomai daug ką sugadinau,o kas bus dar vėliau...nenoriu prarasti to malonomo valgyti iki begalybės ir nepriaug daug svorio.Seniau vartojau
Dėkui už kreipimąsi.
Kadangi, šis atsakymas bus atviras, tai norėtume ir kitiems tinklapio lankytojams paaiškinti kas yra bulimija ir kokie jos pagrindiniai požymiai. Bulimija priklauso valgymo sutrikimų grupei. Pagrindiniai jos požymiai yra: pasikartojantys priepuolinio valgymo epizodai (labai didelio maisto kiekio suvalgymas per palyginti trumpą laiką ir kontrolės jausmo praradimas priepuolio metu); kompensacinės priemonės svorio augimui išvengti (dirbtinai sukeltas vėmimas, vidurius paleidžiančių vaistų, diuretikų ar kitų preaparatų vartojimas, klizmos, badavimas, labai intensyvus mankštinimasis); baimė sustorėti, nuolatinis susirūpinimas savo svoriu bei kūno forma.
Dažniausiai ši liga pasitaiko 14 - 25m. amžiaus merginoms. Paplitimas (serga) - 10 - 12% merginų, tačiau pilnai tikėtina, jog paplitimas yra kur kas didesnis, nes šią ligą stengiamasi nuo aplinkinių nuslėpti.
Rekomenduojami gydymo būdai: 1. mitybos sureguliavimas; 2. medikamentinis gydymas (kreiptis į psichiatrą); 3. psichoterapija, psichologo konsultacijos (ne tik sergančiąjai, bet ir jos šeimos nariams, ypač jei pacientės - paauglės).
Asmeniškkai Jums, pradžiai rekomenduotume susidėlioti sau prioritetus - kas yra svarbiau: tenkinti toliau savo poreikį iškreiptu būdu ir gadinti sveikatą, ar sureguliuoti mitybą taip, kad nenukentėtų Jūsų biopsichosocialinis funkcionavimas.Apsispręskite.
2008©Violeta Gudaitė