Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Depresija

turbut būtų kvaila klausti iš kur atsiranda nervų ligos, depresija net ir jauniems žmonems. Tad norėčiau sužinoti kaip galima būtų sustiprinti nervų sistemą, sumažinti depresijos požymius? Ar tai gali įtakoti vitaminų/maisto papildų vartojimas? Ar kai kurie žmones pasmerkti visam gyvenimui depresuoti? kaip rasti išeitį ir išeiti į šviesą?
Rašai, kad norėtum “sumažinti depresijos požymius”, galvoji kaip sau padėti – vitaminais, maisto papildais ar kitaip. Kiek esi tikras/a, kad sergi depresija? Liūdesys mūsų gyvenime kartais yra neišvengiamas. Tai normalus atsakas į gyvenimo sunkumus, praradimus, nusivylimus. Jei norėtum pasikalbėti kaip jautiesi, kas vyksta tavo gyvenime, paskambink į “Vilties liniją” 8-800 60700 nuo 10 iki 6 val. kasdien (iš fiksuoto ryšio telefono, Omnitel ir Bitės tinklų pokalbiai NEMOKAMI). Tačiau kai liūdesys ,,užvaldo” ilgai, kartais be jokios priežasties, tai gali būti liga, vadinama depresija. Depresija gali ištikti kiekvieną. Ja suserga ir jauni žmonės. Depresiją gali sukelti įvairios priežastys, ji pasireiškia įvairiomis formomis. Tad atsakymo į klausimą kaip padėti sau, vertėtų ieškoti kartu su specialistu. Tikėtis, kad kenčiant nuo depresijos, savijauta savaime pagerės arba pakaks vitaminų - būtų neteisinga, todėl kreiptis pagalbos į psichiatrus, psichologus būtų svarbus tavo žingsnis. Pirmiausia, išsiaiškinsi dėl depresijos, ir tik, esant reikalui, bus paskirtas tinkamas gydymas. Beje, Vilties linijos telefonu galėsi pasiteirauti apie minėtus specialistus pagal tavo gyvenamąją vietą.
Džiaugiuosi, kad “ieškai išeities ir išėjimo į šviesą”, tai tavo stiprybė. Pasitikėk norinčiais ir galinčiais tau padėti, nelik vienas.

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė