Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Priklausomybės problemos .: Priklausomybė nuo alkoholio

Sveiki, turi rimtą problemą. Gyvenu su draugu, jam 27, man 26, šiuo metu laukiames vaikelio. Už dviejų savaičių mūsų vestuves, tačiau jau visą savaitę mano būsimas vyras nenustoja gerti. Jis ankščiau mėgo išgerti, gerdavo degtinę ir alų (1-2 dienas)..Prieš porą mėn.jis pradėjo važinėti į užsienį uždarbiauti, jį pusiau girtą išlydėdavau ir po 3-4 sav.pasitikdavau visiškai girtą. Paskutinį kartą jį sustabdė girtą prie namų (atėmė teises ir skyrė baudą).tai nuo tos dienos kvietėmė anoniminio išblaivinimo specialistą, bet antrą dieną, kai aš buvau darbe, jis vėl pasigėrė, vemia ir geria, beveik nieko nevalgo). Be viso to jis darosi labai agresyvus,netgi teko skambinti policijai, kad išvežtų. Šiuo metu slėpiuosi pas būsimą anytą, bet ir pas ją jis vaikšto girtas naktimis. Jis neduoda niekam ramybės , bandžiau atimti pinigus, įkalbinti gydytis ir gėruoju ir bloguoju, ką tik neišbandžiau. Jam jau stogas važiuoja , nesiorentuoja , kur yra, kalba nesamonės, toks įspūdis, kad jam galiucinacijos. Dar pamiršau paminėti, kad maždaug prieš 1,5 m., kai mums pavogė mašiną, jam prasidėjo kažkokios problemos su skrandžiu, vėliau pradėjo svaigti galvą, jis vemdavo, ji kankino nemiga, kreipėmes į įvairius specialistus, niekas nieko nerado, prirašydavo vaistus, kurie arba nepadėdavo arba jų nebuvo pirkti, o visą tai tęsiasi ir iki šiol. Kur kreipti pagalbos, ar yra koks nors priverstinis alkogolizmo gydymas , t.y. neatsižvelgiant į jo girtus norus?
Laba diena,

Jūs iš tikrujų turitė labai rimtą problemą. Tiksliau sakant, ne Jūs, o Jūsų draugas, tačiau jo problema tiesiogiai lečia ir Jūsų gyvenimą, nes gyvenote kartu, planuojate tuoktis ir laukiate kudikį.
Pagal Jūmis pateiktą aprašymą galima įtarti, kad Jūsų draugas turi rimtu problemu, susijusiu su alkoholio vartojimo, net, sakyčiau, piktnaudžiavimo. Nustatyti diagnozės nematant paciento sudetinga, tačiau galiu pasakyti, kad įtariu Jūsų vyrui priklausomybės nuo alkoholio problemos, kurios, be abėjo, reikia stengtis spręsti kuo skubiau. Iš karto pranešu Jūms, kad priverstinio gydymo nuo priklausomybės alkoholiui Lietuvoje seniai nebėra. Todėl reikia mėginti kalbinti žmogų, kad kreiptusi savanoriškai.

Keletas patarimu.
Pirma. Niekada nesvarstykitė su juo girtavimo problemu, kai jis - girtas, tas yra beprasmiška. Stenkitės kalbėti, kai jis blaivas.

Antra. Nemoralizuokitė ir nemokinkitė "gerti saikingai". Jei žmogui jau yra priklausomybės problema, tai jis jau niekuomet negalės saikingai vartoti alkoholį.

Trečia. Pasikartosiu - neauklekitė. Jei yra liga - užkalbėjimai, prašymai, maldavimai, grasinimai nepadės - reikalingas gydymas.

Ketvirta. Todėl su žmogumi taip ir reikia elgtis - reikšti jam, kad Jūs susirūpinotė jo sveikata, kad jam vertetu pasikonsultuoti su specialistais, kurie, be abėjo, nustatys diagnozė ir suteiks reikiamą pagalbą.

Penkta. Patarkitė (kai jis bus blaivas) nuvykti pasikonsultuoti - konsultavimas žmogaus neįpareigoja gydytis. Sakykitė, kad "aš nespecialistė, todėl ir noriu, kad tu pasitartum su gydytojais".

Šešta (ir, kol kas, paskutinė). Jūsų vyrui reikalinga psichiatro konsultacija, nes tik psichiatrai gerai žino priklausomybės nuo alkoholio diagnostiką ir gydymą.

Pagalbos Jūs galitė kreiptis į Klaipėdos psichikos sveikatos centrą (jei vyras dirbantis arba registruotas Darbo biržoje) - tel. informacijai - 410031, 311385, 311533 arba į Klaipėdos priklausomybės ligų centrą - tel. informacijai 415025, 415026, 410650.

Pagarbiai

Gydytojas psichiatras2008©Violeta Gudaitė